Siloso ruošimas iš farmsaat siloso veislių
Pastaraisiais metais kukurūzai įgijo didelį populiarumą visoje Europos Sąjungoje. Kukurūzų silosui plotas pasėlių struktūroje yra stabilus, kaip ir mėsinių bei pieninių galvijų auginimas, kurie daugiausia šeriami silosiniais kukurūzais. Kukurūzai silosui taip pat gali būti naudojami biodujoms gaminti.
Kas yra kukurūzai silosui ir kukurūzų silosas?

Kukurūzų presavimas yra alternatyva pašarų silosams
Nuėmus visą kukurūzų augalą su visomis jo dalimis, pasėlis susmulkinamas į smulkius gabalėlius ir silosuojamas be oro. Dėl konservavimo kukurūzų silosu galima šerti ištisus metus. Grūdų kiekis vaidina svarbų vaidmenį siloso maistinėje vertėje. Todėl kukurūzų derlius silosui turėtų būti nuimamas pasibaigus grūdų vaško brandos laikotarpiui.
Aukšto pajėgumo kukurūzų veislės silosui
farmsaat kukurūzų sėklos užtikrina greitą silosui skirtų jaunų kukurūzų augalų pradinių stadijų vystymąsi. Augalai pasižymi dideliu atsparumu šalčiui ir sausrai, geru stabilumu ir maža šakojimosi tendencija. Gausus viso sausosios masės, krakmolo ir energijos derlius, didelė subrendusio krakmolo dalis ir aukštas augalų liekanų virškinamumas užtikrina puikų silosui skirtų kukurūzų derlių ir produktyvumą. Jei domitės kukurūzų silosui sėklomis arba norinte gauti daugiau informacijos apie farmsaat sėklų pasiūlą, apsilankykite mūsų interneto svetainėje arba elektroninėje parduotuvėje, kur aprašyti atskiri kukurūzų veislių variantai, taip pat rekomenduojamų silosui veislių kainos. Be klasikinės sėklinės medžiagos siūlome ir ekologiškai auginamų kukurūzų sėklas.
Silosinių ir grūdinių kukurūzų skirtumai
Mes skiriame kukurūzų naudojimą silosui ir grūdams. Abiem atvejais skiriasi ne tik augalų panaudojimo būdas, bet visų pirma derliaus nuėmimo procedūra.
Grūdinių kukurūzų gamyboje nuimami tik grūdai iš kuo sausesnių augalų, o likusi kukurūzų augalo dalis paliekama lauke. Subrendę kukurūzų augalai kuliami grūdams gauti. Po kūlimo kukurūzų grūdai toliau apdorojami (džiovinami arba silosuojami), nes juose dar yra šiek tiek drėgmės. Grūdiniai kukurūzai daugiausia skirti kiaulėms ir naminiams paukščiams šerti.
Kita vertus, auginant kukurūzus silosui, nuimamas visas kukurūzų augalas, tai yra burbuolės, lapai ir stiebai. Kukurūzai silosui turi būti nuimami dar šiek tiek žali. Tada nuimtas derlius naudojamas silosui gaminti. Juo pirmiausia šeriami galvijai. Arkliams gaminamas ir kukurūzų silosas, kurį galima naudoti vietoj šieno.
Nuo to priklauso sėkmė auginant kukurūzus silosui
- Kukurūzų veislės parinkimas: renkantis tinkamą kukurūzų veislę, būtina atsižvelgti, pavyzdžiui, į auginimo vietos sąlygas. Farmsaat siūlo veisles drėgnesnėms ir sausesnėms vietoms. Kitas kriterijus – planuojama derliaus nuėmimo data. farmsaat turi daugybę pasiūlymų šiuo klausimu – nuo ankstyvų iki vidutinio vėlyvumo veislių. Atsižvelgiant į regioną, kuriame auginami kukurūzai, taip pat svarbu nuspręsti, ar verta rinktis tam tikroms ligoms atsparias veisles. Esame pasiruošę padėti išsirinkti tinkamiausius kukurūzus silosui.
- Kukurūzų silosui sėjos tankis: Optimalų sėjos tankį lemia veislės savybės. Svarbu atsižvelgti į tai, kiek tam tikra siloso kukurūzų veislė tinka labai dideliam ar labai mažam augalų tankiui. Renkantis kompaktišką kukurūzų veislę, didelis kukurūzų silosui derlius dažniausiai pasiekiamas tik esant dideliam augalų tankiui. Kukurūzų veislės, užauginančios vešlius augalus, turėtų būti sėjamos mažesnėmis sodinimo normomis. farmsaat veislės pasižymi geru stabilumu ir paprastai toleruoja gana didelį augalų tankį. Nustatant sėjos normą taip pat reikia atsižvelgti į vietą ir susijusius veiksnius, tokius kaip: dirvožemio tipas, vandens prieinamumas ir kt. Jei turimo vandens kiekis yra per mažas (pvz., jei augalų tankis per didelis), burbuolių procentas, taigi ir pašaro kokybė mažėja. Kita vertus, tam tikros veislės derliaus potencialas turėtų būti visiškai išnaudotas. Mūsų konsultantai taip pat mielai pasidalins savo žiniomis ir patirtimi renkantis sėjos/sodinimo normą.
- Kukurūzų silosui derliaus nuėmimo laikas: derliaus nuėmimo metu kukurūzai silosui privalo turėti didžiausią įmanomą energijos koncentraciją. Medžiaga taip pat turi būti tinkamos kokybės silosuoti, o krakmolo nusėdimas grūduose turi būti kuo labiau užbaigtas. Derlių geriausia nuimti nuo vaškinės brandos fazės pradžios iki pabaigos, kad augalai vis dar atrodytų gyvybingi. Perdirbant į pašarus pieniniams galvijams, bendras sausųjų medžiagų kiekis turėtų būti 30-36 %, perdirbant mėsiniams galvijams – 36-40 %. Svarbu tai, kad siekiant išlaikyti kuo didesnį energijos balansą, rekomenduojama pjauti aukščiau (25-40 cm aukštyje). Tokiu atveju masės efektyvumas mažėja.
Mūsų sėklos parduodamos padedant farmpartneriams – nuo ūkininko iki ūkininko. Tad savo klientams galime suteikti tiek profesionalių patarimų, tiek aukščiausios kokybės sėklas. Tai mūsų #farmprinzip idėja.
Susisiekite su mūsų regiono vadybininkais ir paklauskite apie farmpartnerį savo vietovėje!
Apsipirkite su #farmprinzip idėja
Sėklos iš pirmų rankų! Aukščiausia kokybė – nuo ūkininko iki ūkininko, su profesionaliais patarimais. Pasikalbėkite su mūsų regiono vadovais!